Historia powstania i działalność firmy KUBOT


Historia naszej firmy sięga niemalże trzydziestoletniego okresu, a dokładnie daty 1984. Wówczas to Antoni Kubot założył budowlany zakład rzemieślniczy.

Początkowo Antoni Kubot samodzielnie wykonywał pozyskane prace remontowo – budowlane, ale już bardzo szybko okazało się, iż jego przedsiębiorczość przynosi wymierne efekty i zatrudnił kilku pracowników. Firma realizowała coraz to większe inwestycje, oraz rozszerzała zakres swoich usług. Zdobyte w tym czasie doświadczenie zaprocentowało w 1999 roku przekształceniem się firmy w spółkę cywilną małżonków Antoniego i Małgorzaty. Fachowe podejście wspólników do realizacji każdego zlecenia sprawia, iż pojawiające się problemy są skutecznie eliminowane a inwestycje skutecznie doprowadzane do końca.

Z czasem zespół firmy zwiększył się o kadrę inżynieryjno – techniczną z odpowiednimi uprawnieniami, co pozwoliło w efekcie poszerzyć zakres usług np. o budowę budynków wielorodzinnych w systemie deweloperskim. W roku 2001 oddano do użytku 20 lokali mieszkalnych. W 2002, 2003 również po 20 mieszkań, a w 2004 48 samodzielnych lokali mieszkalnych.

Obecnie firma rozwinęła się w przedsiębiorstwo zatrudniające 70 pracowników, współpracuje
z wieloma wysoko wykwalifikowanymi podwykonawcami, posiada nowoczesną, bogatą bazę sprzętową. Znaczny wpływ na dynamiczny rozwój firmy oraz wysoką jakość świadczonych usług ma zatrudnienie stałego zespołu fachowców.

Zdecydowanym wyróżnikiem firmy na rynku budowlanym jest jakość inwestycji, jak również indywidualne podejście do każdego Klienta łączące w sobie profesjonalizm i zrozumienie potrzeb, czego efektem jest przede wszystkim uznanie naszych Klientów, w gronie których znajdują się jednostki samorządów terytorialnych, podmioty gospodarcze oraz Klienci indywidualni.

Z dniem 14.05.2003 roku Firma Budowlana „KUBOT” s.c. Antoni i Małgorzata Kubot przekształciła się w spółkę prawa handlowego – spółkę jawną i otrzymała wpis do Rejestru Przedsiębiorców pod numerem 0000161186.

Przełom roku 2003/2004 był bardzo znaczący w historii firmy, wówczas to firma zaczęła funkcjonować we własnym budynku pod adresem 63-600 Kępno Mianowice 1K.

Kolejnym krokiem w rozwoju przedsiębiorstwa było rozszerzenie zakresu działalności
o handel materiałami budowlanymi. Dzięki długoletniej współpracy z wieloma producentami z branży budowlanej możemy naszym Klientom oferować atrakcyjne ceny materiałów budowlanych o bardzo wysokiej jakości. W 2004 roku wspólnicy firmy podjęli decyzję o uruchomieniu hurtowni materiałów budowlanych, aby szersze grono Klientów mogło skorzystać z tego co przez lata firma wypracowała. Wysoka jakość towarów w przystępnej cenie oraz wykwalifikowany personel wyróżnia nas na tle innych konkurencyjnych składów budowlanych. Naszym Klientom – partnerom w biznesie oferujemy nie tylko materiały budowlane ale również fachowe doradztwo techniczne.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku w 2007 roku została otwarta kolejna hurtownia materiałów budowlanych, tym razem w Namysłowie.

Firma Budowlana „KUBOT” Antoni i Małgorzata Kubot jest oddana lokalnemu społeczeństwu. Wspiera finansowo kluby sportowe, tematyczne kluby hobbystyczne oraz bierze czynny udział w charytatywnej działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Do swoich sukcesów możemy zaliczyć nominację do tytułu Modernizacja roku 2002 obiektu Ratusza Miejskiego w Namysłowie, uzyskanie tytułu Mister Budownictwa 2006 jako Główny Wykonawca sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie w kategorii budownictwo oświatowe przyznanego przez PZIiTB Oddział w Kaliszu, wprowadzenie na rynek lokalny dwóch hurtowni z asortymentem budowlanym.© 2009 www.fassa-design.com